Monika Patykiewicz | PODDASZE W KAMIENICY, KRAKÓW
21764
single,single-portfolio_page,postid-21764,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive

PODDASZE W KAMIENICY, KRAKÓW

 

Poddasze w krakowskiej kamienicy w centrum miasta zostało zaprojektowane jako mieszkanie na wynajem. Przestrzeń lokalu jest znacznie ograniczona przez nisko opadający sufit. Powierzchnia użytkowa wynosi niewiele ponad 30m2. Mieszkanie miało być jednak wyposażone w wygodną kuchnię, stół, strefę wypoczynkową oraz sypialnię. Wymagane były również pojemne szafy: gospodarcza oraz ubraniowa. Pomimo sporych ograniczeń przestrzeni udało się ją zagospodarować na tyle efektywnie, że pogodzono wszystkie wymagane funkcje a mieszkanie sprawia wrażenie przestronnego.

 

Sypialnia nie jest oddzielona od części dziennej stałą ścianą – symboliczną granicę stanowi otwarty regał o nieregularnym układzie półek. W aneksie kuchennym zrezygnowano z tradycyjnego stołu – zastępuje go blat kuchenny (ten sam, co na ciągu roboczym) oparty z jednej strony na pełnej ściance wykonanej z tego samego materiału, z drugiej – na ciągu wiszących szafek.

 

W materiałach wykończeniowych zastosowano chłodną, spokojną kolorystykę: biel, jasne szarości, bielone drewno oraz dodatki w czarnym kolorze.

Date

21 lipiec 2016